Uruchomili nową działalnośćMagda FritzMagda Fritz

Uruchomili nową działalność

Bielskie hospicjum stacjonarne im. Jana Pawła II opiekuje się chorymi także w ich domach. Nową działalność- hospicjum domowe uruchomiono w połowie maja.„Staramy się o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na ten cel, ale zaczęliśmy pracę nie znając rozstrzygnięcia funduszu”- mówi Urszula Cichoń, dyrektor hospicjum. Na razie pod opieką lekarza, pielęgniarki, fizjoterapeuty, psychologa i kapelana jest 5 chorych. Hospicjum stara się o kontrakt na 10 osób. Posłuchajcie. 

Opieka nad chorymi w ich domach, to potrzeba czasu. W budynku przy ul. Zdrojowej w hospicjum stacjonarnym zwykle zajęte są wszystkie 28 łóżek. Na razie hospicjum domowe jest finansowane dzięki darczyńcom, z akcji "Pola Nadziei" oraz z 1 % podatku.

Jak zgłaszać pacjentów do domowej opieki? Oprócz spełnienia wskazań medycznych należy skompletować następujące dokumenty: skierowanie, dowód osobisty chorego, karta zdrowia, potwierdzenie ubezpieczenia, ksero dokumentacji z dotychczasowego leczenia. Jeśli potrzebujecie więcej wiadomości, można dzwonić pod nr telefonu: 518-559-389.

Przypomnijmy, że hospicjum stacjonarne ma kontrakt z NFZ na 16 łóżek, w związku z czym tylko w minionym roku do jego funkcjonowania trzeba było dołożyć ok. 1 mln zł.  

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: