Tym razem choinkę rozświetlą potajemnie
fot.: UM Cieszyn
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Tym razem choinkę rozświetlą potajemnie

Cieszyn to chyba jedyne miasto w naszym regionie, które z prawdziwego - nie organizowanego w internecie - przedświątecznego jarmarku nie zrezygnowało. Niestety, nie na wszystkie atrakcje, do których cieszynianie przywykli, można liczyć w tym roku.Tradycyjnych, świątecznych jarmarków jest w tym roku jak na lekarstwo. Zostały odwołane z powodu pandemii. Jednak nie w Cieszynie. 

Na tamtejszym Rynku Świąteczny Kiermasz Handlowy rozpocznie się już w najbliższą sobotę i potrwa do świąt Bożego Narodzenia. Dodatkowo, w najbliższy weekend, odbędzie się tam Cieszyński Targ Rękodzielniczy. Będzie okazja zobaczyć i kupić dzieła lokalnych artystów i twórców, których nie znajdziemy w zwykłym markecie.
- Zdecydowaliśmy się utrzymać niedługą tradycję jarmarków  na Rynku. Zapraszamy wszystkich na zakupy - mówi burmistrz Gabriela Staszkiewicz. Posłuchaj  
 
Rynek ozdobi choinka, choć w tym roku nie zostanie uroczyście rozświetlona. Zrobimy to potajemnie, tak by nie gromadzić ludzi - dodaje Gabriela Staszkiewicz. Posłuchaj

W tym roku nie będzie jednak karuzeli, ani koncertów. Świąteczny Kiermasz Handlowy w Cieszynie rozpocznie się w sobotę o godz. 10.00.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: