Tu już nie szczepią, tam zaraz przestaną [AKTUALIZACJA]
Fot. Beata Stekla
Beata SteklaBeata Stekla

Tu już nie szczepią, tam zaraz przestaną [AKTUALIZACJA]

Jeden punkt szczepień w gminie Jasienica zaprzestał działalności, drugi niebawem to zrobi. Z kolei punkt szczepień w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej od sierpnia będzie pracował tylko raz w tygodniu.Ostatnie szczepienie w punkcie w ośrodku zdrowia w Rudzicy odbyło się 15 lipca. Z kolei punkt szczepień powszechnych w Gminnym Ośrodku Kultury - także w Rudzicy - ma działać do 31 lipca.

Punkt w Szpitalu Wojewódzkim do końca lipca będzie czynny od 7.30. do 13.00. W sierpniu chętni będą mogli zaszczepić się tylko raz w tygodniu, konkretnie w czwartki - między 7.30. a 12.00.

- W przypadku zwiększenia liczby chętnych uruchamiane będą dodatkowe godziny oraz dni, w których będzie można się zaszczepić - mówi Bożena Szkolny, przewodnicząca Zespołu ds. Kontroli Zakażeń Szpitalnych.

Powodem wygaszenia lub ograniczenia działalności punktów jest spadek zainteresowania szczepieniami.

Aktualizacja:


Ograniczana jest także działalność punktu szczepień powszechnych przy ulicy Nosala w Brzeszczach. 17 lipca dokonano tam ostatniego szczepienia masowego. Od tego dnia szczepienia odbywają się w ramach bieżącej pracy ośrodka.Zobacz inne wiadomości tego autora: