Trudne warunki na drogach. Największy problem mają kierowcy ciężarówek
fot. Waszym Okiem - Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Trudne warunki na drogach. Największy problem mają kierowcy ciężarówek

Trudna sytuacja na drogach w stolicy Podbeskidzia a także całego regionu. Od wczoraj ciągle pada śnieg i jest tak zgodnie z zapowiedziami synoptyków, którzy wydali ostrzeżenie dla powiatów bielskiego, żywieckiego i cieszyńskiego.Informujecie, że w Bielsku-Białej na ul. Krzemionki samochód wpadł do rowu, podobnie jest na ul. Warszawskiej, gdzie dwa pojazdy wylądowały w rowie. Utrudnienia także na ul. Żywej, Komorowickiej, gdzie samochód ciężarowy nie może podjechać pod wzniesienie, to samo na ul. Wyzwolenia. Słuchacz z Os. Karpackiego także ma swoje spostrzeżenia... Posłuchaj.

Policja apeluje do kierowców, że jeśli to możliwe, by omijali ul. Wyzwolenia, Al. Andersa i ul. Hałcnowską. - To ulice ze stromymi podjazdami i tam ciężarówki mają problem z "wdrapaniem" się pod górę. Dlatego występują chwilowe utrudnienia w ruchu. Jeżeli mamy możliwość omijać te ciągi komunikacyjne, to starajmy się to robić, tak aby nie zostać narażonym na stanie w korku i oczekiwanie na odblokowanie drogi przez policję - podaje asp. sztab. Roman Szybiak z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. 

Przy takich warunkach musimy pamiętać przede wszystkim o tym, że wydłuża się droga hamowania. Dlatego powinniśmy dostosować odpowiednią technikę jazdy.

Jak poinformował SUEZ, w akcję zima na terenie Bielska-Białej zaangażowanych jest: 12 odśnieżarek, 26 traktorków, 5 ciągników i 3 brygady ręcznego odśnieżania [stan na godz. 8.00].
Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: