Tour de Pologne. Wielkie emocje i utrudnienia na drogach
Magda FritzMagda Fritz

Tour de Pologne. Wielkie emocje i utrudnienia na drogach

To już w ten weekend- wystartuje prestiżowy wyścig kolarski 76. Tour de Pologne. Trzeci rok z rzędu najlepsi kolarze zawodowych grup pojawią się w Bielsku-Białej.Meta V etapu z Wieliczki do Bielska-Białej będzie usytuowana na alei Armii Krajowej pod Szyndzielnią. Jak mówi Czesław Lang, dyrektor zawodów żeby wygrać tour trzeba dać z siebie wszystko od początku. Posłuchajcie

Rok temu bielski etap wygrał po pasjonującym finiszu Michał Kwiatkowski. Już wiadomo, że Polaka w tegorocznym turze niestety nie zobaczymy.

V etap zaplanowano na środę. Kierowcy muszą pamiętać o utrudnieniach na drodze w tym dniu. Problemy pojawią się już od godz. 11:00 na ulicach: Górska, Żywiecka, Przędzalnicza, ks. Jana Kusia, Partyzantów, al. gen. Władysława Andersa, al. Armii Krajowej, Karbowa i Kolista. Wszystko zakończy się o 17:00. Wjazd kolarzy do miasta poprzedzi przejazd kolumny reklamowej (to od 15:40). Poniżej komunikat bielskiego Miejskiego Zarządu Dróg. 

W dniu 7.08.2019 r. nastąpi całkowite zamknięcie ruchu na następujących odcinkach al. Armii Krajowej:
• od godziny 4:30 – 6:00 odcinek od skrzyżowania z ul. św. Andrzeja Boboli do ul. Gościnnej;
• od godziny 4:30 – 22:00 na odcinku od ronda (skrzyżowanie z ul. Gościnną) do ronda (skrzyżowanie z ul. Karbową).

Ponadto ulice: Gościnna, Karbowa, Kolista (od ul. Karbowej do ulicy Gościnnej) będą zamknięte dla ruchu pojazdów pomiędzy godzinami 11:00 – 17:00. W związku z powyższym wjazd na parkingi przy ul. Karbowej możliwy będzie do godz. 11:00 ulicami Kolistą i Karpacką.

Policjanci oraz służby organizatora, w celu zapewniania bezkolizyjnego przejazdu peletonu, będą porządkować ruch pieszy i kołowy. Podany czas utrudnień ze względu na specyfikę imprezy (dynamicznie przemieszczający się peleton) może ulec zmianie. Całkowite zamknięcie trasy przejazdu (poprzeczne oraz podłużne w stronę kolumny kolarskiej) nastąpi na około 1 godzinę przed przejazdem pilota głównego wyścigu. Policja zastrzega możliwość wcześniejszego zamknięcia ruchu z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa uczestników Tour de Pologne.

W zakresie komunikacji publicznej informujemy, że autobusy obsługujące linie krzyżujące się z trasą wyścigu będą kursować bez zmian do momentu całkowitego ich zamknięcia przez Policję. W momencie zatrzymania autobusów, dopuszcza się opuszczenie ich przez pasażerów lub oczekiwanie na kontynuację jazdy. Linie komunikacyjne, których trasa częściowo pokrywa się z przejazdem wyścigu kolarskiego na czas wyłączenia z ruchu poszczególnych ulic będą skrócone do przystanków na których istnieje możliwość zawrócenia i wykonania kursu powrotnego.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: