Tour de Pologne: będą utrudnienia w ruchu
fot. arch. Radio Bielsko
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Tour de Pologne: będą utrudnienia w ruchu

To już dziś. Najlepsi kolarze świata przejadą ulicami naszego regionu. Wjadą od strony Andrychowa, przejadą przez Porąbkę, Międzybrodzie Bialskie, Czernichów, Żywiec, Łękawicę, Kocierz Moszczanicki, Wilkowice. Meta etapu zlokalizowana będzie w Bielsku-Białej.Dziś odbędzie się III etap wyścigu Tour de Pologne z Wadowic do Bielska-Białej. Na terenie pow. bielskiego wyścig przejedzie przez Porąbkę ulicami: Wielka Puszcza, Rynek, Żywiecka i przejazd w kierunku Międzybrodzia (trasa będzie pokonywana trzykrotnie) oraz przez Wilkowice (wjazd od Bielska-Białej) ul. Żywiecką i Wyzwolenia, później przejazd w kierunku Łodygowic.

Całkowite zamknięcie trasy przejazdu nastąpi na ok. 1 godzinę przed przejazdem pilota głównego wyścigu. Planowane zamknięcie dróg w powiecie od ok. godziny 11:00 w Porąbce do ok. godziny 14:30 oraz od ok. godz. 13:00 w Wilkowicach do ok. godz. 15:30 z zastrzeżeniem, że ruch będzie sukcesywnie przywracany po przejeździe kolumny wyścigu. Posłuchaj.

Na terenie Bielska-Białej wyścig przejedzie ulicami: Górską (od strony Przełęczy Przegibek), w lewo w Żywiecką, przejazd przez Wilkowice ul. Żywiecka, w lewo w ul. Wyzwolenia w kier. powiatu żywieckiego, powrót do Bielska-Białej ponownie ul. Górską (od strony Przełączy Przegibek)- w prawo w ul. Żywiecką – w lewo w ul. Stojałowskiego – prosto w ul. Orkana, ul. Sobieskiego, ul. Konopnickiej – rondo Hulanka – w lewo w Al. Andersa – w prawo Al. Armii Krajowej – ul. Karbową - ul. Kolistą.

Całkowite zamknięcie trasy przejazdu nastąpi na około 1 godzinę przed przejazdem pilota głównego wyścigu. Planowane zamknięcie dróg w Bielsku-Białej od około godziny 13:00 do ok. godziny 17:00. Przejazd kolarzy przez stolicę Podbeskidzia nastąpi pomiędzy 14:20 a 16:30.

Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa obsłudze wyścigu oraz kierowcom poruszającym się ulicami Bielska-Białej, dodatkowo wprowadzone zostaną ograniczenia w ruchu na Al. Armii Krajowej:

- odcinek od skrzyżowania z ul. Gościnna do ul. Karbowej w godzinach 5:00 – 20:00 – całkowite zamknięcie,

- odcinek od ul. Boboli do Gościnnej w godzinach 5:30 – 6:30 – całkowite zamknięcie,

- zakaz postoju samochodów w ciągu ulic: Władysława Orkana, Ludwika Waryńskiego, Jana Sobieskiego.

Dodatkowe utrudnienia będą spowodowane Tour de Pologne Junior. Od godziny 11:30 z ruchu zostaną wyłączone ulice: Al. Armii Krajowej (od ul. Gościnnej), Karbowa, Kolista (pomiędzy Karbową a Gościnną) oraz Gościnną.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: