Tour de Pologne: będą utrudnienia w ruchu
fot. arch. Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Tour de Pologne: będą utrudnienia w ruchu

Dziś z Wadowic wystartuje peleton w ramach jednego z etapów Tour de Pologne. Najlepsi kolarze świata przejadą przez Żywiecczyznę i miejscowości pow. bielskiego. Najwięcej utrudnień będzie w Bielsku-Białej, gdzie zlokalizowana została meta 3. etapu.To już dziś. Najlepsi kolarze świata przejadą przez ulice naszego regionu. Wjadą od strony Andrychowa, przejadą przez Porąbkę, Międzybrodzie Bialskie, Czernichów, Żywiec, Łękawicę, Kocierz Moszczanicki, Wilkowice. W Bielsku-Białej na wysokości ZIAD-u zlokalizowana będzie meta etapu (podobnie jak w latach poprzednich). Przejazd peletonu przez stolicę Podbeskidzia nastąpi pomiędzy 14.20 a 16.30. Jednak niektóre fragmenty dróg zamknięte zostały już o poranku. Całkowite zamknięcie trasy przejazdu kolarzy nastąpi na godzinę przed przyjazdem pilota.

- W Bielsku-Białej zawodników będziemy mogli spotkać na ulicach: Żywieckiej, Górskiej, Stojałowskiego, Sobieskiego, w rejonie ronda Hulanka, później kolarze przejadą Al Andersa. Trzy okrążenia ulicami: Armii Krajowej, Karbową, Kolistą i ponownie Al. Andersa - wymieniała nam asp. Ilona Michalczyk z Wydziału Ruchu Drogowego. Posłuchaj.

Z ruchu i parkowania wyłączone będą w godz. 14.20 - 16.20 ulice – Władysława Orkana, Ludwika Waryńskiego i Jana Sobieskiego; w godz. 5.00 - 20.00 Al. Armii Krajowej od ronda z ul. Gościnną do ronda z ul. Karbową; w godz. 5.30 - 6.30 Al. Armii Krajowej od skrzyżowania z ul. św. Andrzeja Boboli do ul. Gościnnej; natomiast w godz. 11.30 - 17.00 ulice - Gościnna, Karbowa i Kolista (od ul. Karbowej do Gościnnej). WAŻNE: policja i organizatorzy wyścigu zastrzegają, że podane godziny utrudnień mogą ulec zmianie.

Przypominamy, że w tym roku z powodów epidemicznych nie będzie strefy kibica i miasteczka sponsorskiego.

77. Tour de Pologne rozpoczął się 5 sierpnia na Stadionie Śląskim.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: