Toast na otwarcie
Paweł Chudecki
Paweł ChudeckiPaweł Chudecki

Toast na otwarcie

14 lat temu padł pomysł, a w poniedziałkowy wieczór nastąpił szczęśliwy finał i nowy szpital w Żywcu został oficjalnie otwarty.
Pierwszy w kraju projekt Partnerstwa Publiczno Prywatnego ma swój finał. Kanadyjska firma Inter Health wybudowała i wyposażyła nowoczesny obiekt przy ul. Pola Lisickich 80. Blisko 2 godzinną galę podziękowań i gratulacji zwieńczył toast a prezes zarządu kanadyjskiego partnera dr Zahid Al Sabti nie szczędził słów uznania dla wszystkich zaangażowanych w projekt.Posłuchaj
Cieszymy się ze wsparcia projektu przez partnera publicznego i inne instytucje. Wielu z was pewnie się zastanawia, dlaczego ta firma zainwestowała w Polsce ponad 250 ml zł. Wierzyliśmy, że tutaj w Polsce znajdziemy zdolnych i utalentowanych ludzi, którzy pomogą zrealizować ten projekt. Przede wszystkim wierzyliśmy w ludzi.


Przenosiny z lecznicy przy ul. Sienkiewicza, mają zgodnie z planem rozpocząć się w najbliższy czwartek.
To będzie trudny czas i już teraz musimy uzbroić się w cierpliwość, mówi dyrektor Szpitala Żywiec - Małgorzata Świątkiewicz.
Posłuchaj
Dyrekcja szpitala podkreśla, że docelowo planowane jest poszerzenie usług o świadczenia, w leczeniu których liczy się czas. Mają one obejmować m.in. leczenie po zawałach i udarach mózgu.

Na zdj. Starosta żywiecki Andrzej Kalata

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: