To wyjątkowe miejsce dla kelnerów
fot.: pixabay.com
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

To wyjątkowe miejsce dla kelnerów

2 tys. zł może zarobić w jeden dzień kelner w Wiśle! Musi jednak wygrać rywalizację w Biegu Kelnerów.To bieg na dystansie 1 km z tacą, na której poniesie butelkę oraz dwie szklanki wypełnione wodą. Za każdy rozlany milimetr wody, naliczane będą karne sekundy. Bieg odbędzie się już w najbliższą sobotę. 

Na zwycięzcę czeka nagroda główna czyli 2 tys. zł, a na dwóch kolejnych nagrody finansowe oraz rzeczowe. A restauracja lub hotel, w którym pracuje będzie mogła się szczycić najszybszym kelnerem. Zgłoszenia do udziały w biegu przyjmowane są do 22 czerwca przez internetowy formularz, który znajdziecie TUTAJ.
 
Historia rywalizacji kelnerów w Wiśle jest jednak długa i sięga roku 1938! Przeszło 80 lat temu odbyły się tam I Zawody Zręcznościowe Pracowników Gastronomicznych. 
 
- Z całego kraju zjechało wtedy do miasta ponad 100 kelnerów, którzy rywalizowali w biegu na 3-km trasie, niosą na tacy butelkę piwa oraz dwie szklanki wody. Wybuch wojny uniemożliwił kontynuację tej imprezy, aż do 2009 roku, kiedy to Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Wisły Imko Wisełka zorganizowało kolejne edycje Biegu Kelnerów. Teraz ponownie, po kilku latach przerwy Urząd Miejski w Wiśle oraz Wiślańskie Centrum Kultury podjęli się organizacji tej historycznej i kultowej imprezy z udziałem kelnerów – opowiada Tadeusz Papierzyński z wiślańskiego magistratu. Posłuchaj

W serwisie YouTube możecie obejrzeć telewizyjną relację z pierwszego Biegu Kelnerów w Wiśle z roku 1938.

 
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: