To szansa na sukces
fot.: Fb Sonbird
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

To szansa na sukces

Stypendia dla ludzi z pasją przyznaje corocznie Żywiecka Fundacja Rozwoju. Do tej pory, wsparcie finansowe i merytoryczne, pozwoliło rozwinąć skrzydła między innymi muzykom zespołu Sonbird. Teraz kolejni mieszkańcy Żywiecczyzny mogą powalczyć o realizację własnych marzeń.Swoje talenty i pasję można "chować do szuflady", zamykać w garażu lub odkładać latami w kąt. Zachęcamy jednak, by je pokazać światu, co więcej rozwijać, uskrzydlać i aplikować o Stypendium z pasją – takie słowa zachęty płyną z Żywieckiej Fundacji Rozwoju. Kto może o owo stypendium się starać? 
 
- Aplikacje mogą składać osoby powyżej 13 roku życia, nie ma górnego limitu. Stypendyści otrzymują od 100 do 300 zł miesięcznie przez pół roku bądź jednorazowy grant oraz wsparcie tutorki lub tutora do końca lipca tego roku - wyjaśnia Anna Jafernik. Posłuchaj
 
A jakie pasje dzięki wsparciu finansowemu i merytorycznemu mogą realizować stypendyści? Do tej pory komisja stypendialna najczęściej przyznawała stypendia artystyczne. 
- Były osoby  z dziedziny fotografii czy szycia i kroju artystycznego, byli zdolni muzycy, była realizatorka zdjęć i osoby utalentowane plastycznie, malarsko - wylicza Anna Jafernik. Posłuchaj
Przyznano również stypendia naukowe i sportowe.
 
Na zgłoszenia Żywiecka Fundacja Rozwoju czeka do 6 lutego. Potencjalni stypendyści mogą to zrobić online. Odpowiednią aplikację wraz załącznikami należy wypełnić na stronie internetowej fundacji.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: