To nie były tylko obietniceJoanna WieczorekJoanna Wieczorek

To nie były tylko obietnice

W Porąbce zapowiadali, że z okazji dni gminy "będzie się działo" i tak było.Za nami weekend obfitujący w świętowanie. W regionie wybrać można było m.in. atrakcje w ramach Dni Porąbki. Centrum tych wydarzeń zlokalizowane było na stadionie LKS Zapora. Tradycją jest, że każdego roku prezentuje się inne sołectwo, w tym roku to były Kobiernice. My rozmawialiśmy z paniami z tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich. Mówią Jadwiga Witkowska i Stanisława Kawłatow - sołtys Kobiernic. Posłuchaj.

Panie w konkursach kulinarnych w regionie i całym województwie zawsze zdobywają nagrody. Hitem jest robiona przez nie... nalewka Beskidzka.

N stadionie w Porąbce można było również wziąć udział w grach i zabawach ruchowych zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 1 im. M. Kopernika. Przy tym wszystkim nie można zapomnieć również o gościach z partnerskiego miasta Turkeve na Węgrzech. 

Święto gminy zawsze jest okazją do wręczenia nagród. W tym roku tytuł Porąbczanina Roku powędrował do Marii Wójcik, a wyróżnienie otrzymał Chór ZASOLNICA.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: