To jedyna taka impreza w PolsceAgnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

To jedyna taka impreza w Polsce

To jedyna taka impreza w Polsce. Od jutra do niedzieli - Dni Koronki Koniakowskiej.Rozpoczynają się Dni Koronki Koniakowskiej - organizowane z wielkim rozmachem święto najsłynniejszego rękodzieła wywodzącego się z Trójwsi. W czterodniowym programie nie zabraknie ciekawych warsztatów rękodzieła, wystaw koronek, występów muzycznych oraz konkursów z nagrodami. Posłuchajcie!
 
Wydarzenie będzie się odbywało w centrum Koniakowa, zaś dodatkowe atrakcje, wystawy czy konkursy rozlokowane są w lokalnych ośrodkach i galeriach. Elżbieta Legierska-Niewiadomska z Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej podkreśla, że ważna jest nie tylko promocja koronki, ale i edukacja.

-Ciągle musimy dokładać starań, żeby to nasze najmłodsze zachęcać i prowadzić dla nich warsztaty czy spotkania. Bo niestety jest to żmudne, a dzisiejsza młodzież nie do końca ma cierpliwość wyrabiać 3-4 godziny jeden kwiatuszek - dodaje szefowa GOK-u w Istebnej.

Tym bardziej warto to wydarzenie odwiedzić całą rodziną. Dodajmy, że z tej okazji w Centrum Pasterskim w Koniakowie, będzie można podziwiać największą koronkę na świecie.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: