Ten Festiwal rusza już dziśJoanna WieczorekJoanna Wieczorek

Ten Festiwal rusza już dziś

To ma być połączenie działań ekologicznych i artystycznych, stąd nazwa Festiwal Ekodzieło.Klub Gaja z Wilkowic zaprasza na kilka dni wspólnych eventów. Mieszać się będzie dorobek artystyczny, filozoficzny i ekologiczny. Dwa główne ośrodki wydarzeń to Galeria BWA w Bielsku-Białej i Gminny Ośrodek Kultury "Promyk" w Bystrej. Jutro w ostatniej z wymienionych placówek warsztaty z budowania domków lęgowych dla ptaków. Posłuchaj.
 
W tym roku Ekodzieło skupione jest na zwierzętach. Jak podaje Beata Tarnawa z Klubu Gaja, wespół z artystą Waldemarem Rudykiem, ma powstać wielka instalacja. Oprócz budek lęgowych dla ptaków stworzone zostaną również schronienia dla jeży i wiewiórek.
 
"Gaja" istnieje 30 lat i z tej okazji w kolejny piątek, 25 maja w Bystrej w "Promyku", odbędzie się performans łączący kilka dziedzin sztuki. Posłuchaj.

– Od 30 lat wraz z Klubem Gaja staram się uczynić coś, co dopomoże w trwaniu naszego ludzkiego gatunku i wspólnego z przyrodą domu. Upominanie się o zwierzęta, drzewa, czyste powietrze i wodę jest w zasadzie pracą dla mnie i dla Ciebie. Dla nas – komentuje Jacek Bożek (na zdj.).
 
Na przyszłotygodniowy performans obowiązują wcześniejsze zapisy, ale wstęp jest wolny. Festiwal Ekodzieło rozpoczyna się dziś i potrwa do 25 maja.
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: