"Te branże krwawią [...] i za chwilę się wykrwawią"
fot. pixabay na licencji CC0
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

"Te branże krwawią [...] i za chwilę się wykrwawią"

Koalicja Obywatelska apeluje o realną pomoc dla przedsiębiorców i jak najszybsze otwarcie branży turystycznej.Nie ma w zasadzie tygodnia, byśmy nie informowali o pogarszającej się sytuacji przedsiębiorców - szczególnie tych - działających w branży turystycznej i z nią powiązanych. To nie tylko gastronomia, hotele i ośrodki narciarskie. W miejscowościach, które żyją z turystyki, brak turystów oznacza problemy finansowe także w sklepach, aptekach, czy stoiskach z pamiątkami. 

Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej z naszego regionu zorganizowali dziś konferencję prasową. Punktowali program szczepień, ale także po raz kolejny apelowali o otwarcie turystyki. 
 
- W zeszłym tygodniu w parlamencie na nasz wniosek odbyła się debata i tam zabraliśmy bardzo mocny głos, nawołując rząd [...], do tego żeby usiedli z przedstawicielami branży turystycznej i wszystkich tych branż, które są teraz zamknięte, i uzgodnili bezpieczny sposób natychmiastowego otwarcia [...]. Te branże krwawią, przedsiębiorcy krwawią i za chwilę się wykrwawią; wszyscy to widzimy, tylko rząd tego nie widzi - komentował poseł KO Mirosław Suchoń. Posłuchaj.
 
Posłanka Mirosława Nykiel wskazała z kolei na wady dot. przyznawania pomocy przedsiębiorcom na podstawie PKD, to pięcioznakowy symbol określający rodzaj danej działalności gospodarczej. 
- Jeśli rząd zamyka gospodarkę, to rząd musi zapłacić przedsiębiorcy, dać za to rekompensatę stosowną - mówiła parlamentarzystka KO. Posłuchaj.
 
Z nieoficjalnych doniesień wynika, że jutro może odbyć się konferencja, na której premier ogłosi poluzowanie części obostrzeń. 
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: