Szykuje się wielka ściskawa!Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Szykuje się wielka ściskawa!

Ściskawa - to konkurencja, do udziału w której zachęca bielszczan sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Wygrana w konkursie umożliwia wskazanie szpitala, który zostanie zaopatrzony w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Stawka jest więc wysoka. Ściskawa będzie towarzyszyła niedzielnemu finałowi Orkiestry. A na czym polega? Wyjaśnia Daria Mierzwa. Posłuchaj

Ściskawa rozpocznie się w niedzielę o godz. 18.00 na rynku bielskiej starówki. Wtedy wszyscy ochotnicy zostaną ustawieni w serduszku, które wyznaczone zostanie w kwadracie o bokach 10/10 metrów. Akcja zakończy się sukcesem, gdy przez jedną minutę w serduszku w Bielsku-Białej wyściska się najwięcej osób w Polsce!

Na rynek warto jednak wpaść już parę godzin wcześniej. Finałowy koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się o godz. 15.00. Zagra m. in. Mikrokosmos, a tuż po tradycyjnym światełku do nieba wystąpi Karolina Perła Lapczyk.

Oto dokładny, koncertowy rozkład jazdy:

15:00 Factory of Blues
16:00 Rustcage
17:00 Punktera
18:00 Hertz Klekot
19:00 Mikrokosmos
20:10 Karolina Perła Lapczyk & Pearl band

W niedzielę na rynku swoje namioty rozstawią strażacy ochotnicy, ratownicy GOPR i strażnicy miejscy. Pokażą jak należy postępować w sytuacjach zagrożenia życia.

Na bielskiej starówce stanie też namiot Bielskiego Klubu Fantastyki „BeCON”. Będzie można w nim zagrać, w komfortowych warunkach, w gry planszowe i fabularne.

W trakcie finału WOŚP zlicytowana zostanie m. in. oryginalna koszulka meczowa z podpisami całej drużyny TS Podbeskidzie. Podczas imprezy pojawi się także maskotka klubu. Beskidek będzie rozdawał kalendarze zespołu na 2019 rok.

Dodajmy, że w niedzielę będzie można nie tylko wrzucić pieniądze do puszki, ale również oddać krew. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaparkuje przy Zamku Sułkowskich w godz. 11.00 - 16.00.

 
SOBOTA

W Bielsku-Białej będzie można wylicytować dizajnerskie krzesła wykonane przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych. To już w sobotę o godz. 15:00 w Galerii Sfera. Do tego czasu krzesła można oglądać w galerii handlowej.

"Oszukujemy wzrok" - mówi o pomyśle na 18 siedzisk nauczycielka Agata Ruman. Dodaje, że młodzież ma szansę pomóc i zobaczyć, że stare przedmioty można po raz drugi w twórczy sposób wykorzystać. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: