Szykujcie łyżwyJoanna WieczorekJoanna Wieczorek

Szykujcie łyżwy

Temperatury jeszcze mało zimowe, ale to nie przeszkadza gminom w przygotowaniu miejskich ślizgawek. Tak jest między innymi w Pszczynie, gdzie na płycie rynku ruszył montaż lodowiska.- 4 listopada, czyli w poniedziałek, rozpoczęliśmy montaż lodowiska. Wiele wskazuje na to, że w Mikołaja lodowisko będzie uruchomione. My potrzebujemy ok. 3 tygodni przy optymalnych temperaturach, żeby udało się wybudować lodowisko - i co najważniejsze - przygotować taflę - zdradza Piotr Łapa, rzecznik magistratu. Płyta rynku została wyremontowana, dlatego konieczne jest zabezpieczenie podłoża, na którym stanie cała konstrukcja. Posłuchaj

Z pszczyńskiego lodowiska w trakcie sezonu korzysta kilkadziesiąt tysięcy osób. Przypomnijmy, że w tym roku na rynku swoje lodowisko będzie miał także Żywiec.

Kto nie może się doczekać już teraz skorzysta z lodowiska w Cieszynie, w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków (ul. Sportowa). W sobotę (09.11) otwarta zostanie ślizgawka w Bielsku-Białej. Na łyżwy możecie się wybrać - jak w latach poprzednich - na lodowisko przy ul. Słowackiego.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: