Szpital w elitarnym gronie
fot.: Szpital Śląski w Cieszynie
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Szpital w elitarnym gronie

Szpital Śląski w Cieszynie po raz czwarty uzyskał akredytację Ministerstwa Zdrowia.Szpital Śląski w Cieszynie należy do elitarnego grona 177 placówek medycznych w całym kraju i 23 w województwie śląskim, które posiadają akredytację przyznawaną przez Ministerstwo Zdrowia. W całej Polsce działa aż 898 szpitali, z czego w województwie śląskim 136, jednak tylko nieliczne z nich otrzymują to prestiżowe wyróżnienie. 
 
W województwie śląskim Certyfikat Akredytacyjny mają 23 szpitale. Cieszyński szpital z uzyskanym wyróżnieniem znalazł się w tym samym w gronie, co np. Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach czy Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.
 
Dla pacjentów certyfikat akredytacyjny oznacza, że jakość leczenia w cieszyńskiej placówce realizowana jest na najwyższym poziomie, a sam szpital spełnia szereg określonych kryteriów jakości i bezpieczeństwa, dysponuje wykwalifikowaną kadrą medyczną oraz profesjonalnym sprzętem medycznym. Cieszyński szpital uzyskał akredytację już po raz czwarty, z powodzeniem utrzymując ją nieprzerwanie od 2011 roku. 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: