Święto Szlaku Zabytków Techniki
Mirosław JamroMirosław Jamro

Święto Szlaku Zabytków Techniki

Szlak Zabytków Techniki oraz Industriada to wyjątkowa prezentacja regionalnego przemysłu. W projekcie bierze udział prawie 300 atrakcji ulokowanych w ponad 40 obiektach – od Cieszyna przez Górny Śląsk i Zagłębie aż do Częstochowy.
8 czerwca br. w bielskim Muzeum Techniki i Włókiennictwa przy ul. Żwirki i Wigury 8 w godzinach 9.00 – 21.00 została zaprezentowana wystawa „Historia przemysłu Bielska-Białej”.
Zwiedzający wystawę mogli zapoznać się między innymi z tłem historycznym dla zgromadzonych w Muzeum maszyn które kiedyś funkcjonowały w Bielsku i Białej. Atrakcją wystawy była możliwość samodzielnego wykonania nadruku na tkaninie. Pracownicy Muzeum chętnie opowiadali zwiedzającym różne ciekawostki dotyczące maszyn i urządzeń.
Oglądając wystawę można było dowiedzieć się z plansz oraz multimedialnej prezentacji o znaczącej roli bielsko-bialskiego ośrodka przemysłowego w Austro-Węgrzech, II Rzeczpospolitej, a później w Polsce Ludowej.
Według wstępnych szacunków w całym regionie, pomimo padającego miejscami deszczu Industriadę odwiedziło około 75 tysięcy osób.
Foto: Mirosław Jamro
 

Posłuchaj audycji:Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: