Świąteczne dekoracje na ulicach. Jest niespodzianka
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Świąteczne dekoracje na ulicach. Jest niespodzianka

Choinka już stoi, a świąteczne dekoracje powoli pojawiają się na ulicach stolicy Podbeskidzia. Co tym razem będzie cieszyć oko mieszkańców?Atmosferę zbliżających się świąt coraz bardziej czuć w Bielsku-Białej. To za sprawą dekoracji, które pojawiają się w mieście i choinki, która już stanęła na placu Chrobrego. Ma ponad 15 metrów wysokości i rozbłyśnie na niej 65 tysięcy lampek. Miasto zaznacza jednak, że cała dekoracja bazuje na energooszczędnym oświetleniu LED. To jedno z kilku drzewek rozstawionych w różnych punktach stolicy Podbeskidzia.

Poza tym będzie można podziwiać około 600 różnych ozdób między innymi wzdłuż ulic Warszawskiej, Partyzantów, Bystrzańskiej czy Piastowskiej. Świetlna iluminacja pojawi się też na zamku Sułkowskich tym razem w kolorach białym i niebieskim. W tajemnicy urzędnicy trzymają jednak to, co pojawi się na placu Wojska Polskiego. Tradycyjnie ma to być niespodzianką dla mieszkańców.

Efekt końcowy będzie można zobaczyć w piątek - wtedy o godzinie 17.00 symboliczne rozświetlenie największej bielskiej choinki.Zobacz inne wiadomości tego autora: