Świat gier zawładnął szkołą!
Agnieszka WykrętAgnieszka Wykręt

Świat gier zawładnął szkołą!

Uczniowie ZDZ - Zespołu Szkół w Bielsku-Białej mają dzisiaj wyjątkowy dzień. Zorganizowali gimnazjalistom turniej ZDZ Supreme Gim-Masters. W placówce przy Dworkowej od rana rywalizują w zmaganiach e-sportowych miłośnicy wirtualnej rzeczywistości. -Idea turnieju została zaczerpnięta od międzynarodowych mistrzostw e-sportowych Intel Extreme Masters rozgrywanych co roku w Katowicach. Jak widać, zapotrzebowanie na taki turniej w naszym mieście jest. Świadczy o tym spora frekwencja w czasie dzisiejszych zmagań - mówi Adam Cichy główny organizator ZDZ Supreme Gim-Masters. -Turniej jest organizowany w związku z nowym kierunkiem, który powstaje w technikum: technik informatyk - specjalizacja e-sportowa. To kierunek, który poza kwalifikacjami w zawodzie technik informatyk, pozwala zdobyć umiejętności w e-sporcie. To jest bardzo dobre połączenie obu przedmiotów. jeżeli pojawi się osoba, która myśli o e-sporcie, a nie ma predyspozycji, to my to zweryfikujemy. E-sportowiec, to osoba opanowana, kulturalna, wytrwała w swoich dążeniach. Musi mieć psychikę zawodnika, jeżeli chce zająć się e-sportem na bardziej zaawansowanym poziomie - wyjaśnia  Adam Cichy, który będzie szkolił w zakresie e-sportu.
W turnieju drużyny rywalizują w trzech kategoriach gier: Counter Strike: Global offensive, Fifa 2015 i League of Legends. W przypadku Counter Strike i League of Legends zawodnicy poszczególnych grup są od siebie odizolowani. Każda pięcioosobowa drużyna znajduje się w jednym pomieszczeniu, gdzie udostępniony jest sprzęt do gry. Rozgrywki są wyświetlane na projektorze w innej sali. -To duże wyzwanie techniczne i nie uniknęliśmy przeszkód, ale udało się opanować sytuację. Sprzętu mamy naprawdę dużo, ogarnięcie tego technicznie nie jest łatwe. W większości jest nasz szkolny sprzęt - mówi Kacper Orłowski - uczeń technikum ZDZ Zespołu Szkół w Bielsku-Białej.
Poza rozgrywkami komputerowymi na korytarzach szkoły wystawione są gry planszowe, a niektórzy uczniowie wcielili się w postaci z gier.
Turniej poprzedził dni otwarte szkoły, które zaplanowano w czwartek i piątek (28-29 kwietnia). W godzinach od 9:00 do 13:00 będzie można miedzy innymi zaznajomić się z tajnikami skoków spadochronowych, będzie quizzlet o kierunkach szkoły, zobaczyć jak projektuje się stroje, czy jak zrobić fajną fryzurę. Dodatkowo: ankiety o szkole, loterie zadaniowe i pyszne ciasta pieczone przez uczniów placówki przy ulicy Dworkowej.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: