Strażacy gasili przyczepę. Podpalacz w areszcie
Żywiec112
Paweł ChudeckiPaweł Chudecki

Strażacy gasili przyczepę. Podpalacz w areszcie

Policjanci obecni na miejscu pożaru zajęci byli zabezpieczeniem miejsca zdarzenia. Mimo to, ich uwadze nie uszedł ukrywający się w krzakach mężczyzna.
Nawet 5 lat więzienia grozi 36-letniemu mieszkańcowi powiatu żywieckiego, który został zatrzymany przez policjantów z Węgierskiej Górki. Mężczyzna włamał się w Wieprzu do przyczepy campingowej, a potem, żeby zatrzeć ślady, podpalił ją. Wpadł, gdy próbował ukryć się w krzakach.
Zagrożenie było duże, bowiem istniało podejrzenie, że w przyczepie może znajdować butla z gazem. Pomimo, że policjanci zajęci byli zabezpieczeniem miejsca zdarzenia, ich uwadze nie uszedł ukrywający się w krzakach mężczyzna. Okazało się, że jest to 36-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, który miał przy sobie przedmioty rozpoznane przez właścicielkę przyczepy campingowej jako jej własność. Policjanci ustalili, że chwilę wcześniej włamał się on do przyczepy, a potem, żeby zatrzeć ślady, podpalił ją. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Skradzione przez niego przedmioty wróciły do właścicielki. Za popełnione przestępstwa 36-latek w więzieniu może spędzić nawet 5 lat
 


Zobacz inne wiadomości tego autora: