Strajk. Co z maturami? Emocje sięgają zenituMagda FritzMagda Fritz

Strajk. Co z maturami? Emocje sięgają zenitu

Nerwy tegorocznych maturzystów i ich rodziców wystawione są na poważną próbę. Większość z nich nie ma informacji, czy strajk nauczycieli przeszkodzi w egzaminie dojrzałości.O sytuację w szkołach w Czechowicach-Dziedzicach, dla których organem prowadzącym jest starostwo powiatowe zapytaliśmy naszego gościa, starostę Andrzej Płonkę. Posłuchajcie. Matura nie jest zagrożona w Szkole Mistrzostwa Sportowego Szczyrk, gdzie zawieszono strajk. 

Rodzice uczniów bielskiego LO im. S. Żeromskiego dostali e-maile, że choć strajk jest tam kontynuowany, to nauczyciele podjęli decyzję o terminowym wystawieniu 3-klasistom ocen końcowych. „Jest to nasza, autonomiczna decyzja, nie wywołana przez żadne czynniki zewnętrzne czy presję. Nie pozwolimy jednak by nasza decyzja, która wynika z poczucia odpowiedzialności za uczniów, została przekuta w sukces strony, która nie próbuje de facto podjąć z nami konstruktywnego dialogu”- czytamy w wiadomości kadry do rodziców. 

Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, kuratorium oświaty w różny sposób wywiera nacisk na dyrektorów szkół, aby matury odbyły się w terminie.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: