Sprzęt za 200 tys. zł. To dla pacjentów szpitalaMagdalena StokłosaMagdalena Stokłosa

Sprzęt za 200 tys. zł. To dla pacjentów szpitala

Podziękowania dla wyjątkowego małżeństwa. Państwo Smykowscy sprowadzają nad Olzę sprzęt medyczny, który pomaga leczyć pacjentów całego śląska cieszyńskiego.Specjalistyczne, na najwyższym poziomie łóżka, USG, stoliki, wiertarki chirurgiczne czy pieniądze na utworzenie zabiegowego gabinetu laryngologicznego. Od 2016 roku państwo Smykowscy ufundowali Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego wyposażenie za niespełna 200 tysięcy złotych. Ostatni transport to 25 nowoczesnych łóżek oraz szafek, które zasiliły oddziały Szpitala Śląskiego. „Bez takich osób, nasza fundacja nie mogłaby istnieć” – mówi prezes Janusz Martynek. Dlatego dziś w szpitalu dziękowano parze, która nie ustaje w niesieniu pomocy innym. Posłuchajcie!
 
Janina i Henryk Smykowscy od trzech lat na zachodzie szukają darczyńców do cieszyńskiej placówki. Nawiązują kontakty z niemieckimi szpitalami i pozyskują sprzęt, który tam, prawdopodobnie, mimo tego, że jest w bardzo dobrym stanie technicznym, trafiłby na śmietnik. Od lat wspierają także finansowo fundację. Posłuchajcie!
 
Małżeństwo mówi, że chęć pomocy wynieśli z domu. Pan Henryk urodził się i zdawał maturę w Cieszynie. Jest synem Floriana Smykowskiego, założyciela oddziału laryngologicznego w Szpitalu Śląskim i jego pierwszym ordynatorem. Chociaż lekarz od lat mieszka w Niemczech, czuje się cieszyniakiem i jest z tym miastem silnie związany. 
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: