Spotkają się pod krzyżem
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Spotkają się pod krzyżem

Dwa lata temu był "Różaniec do granic", teraz grupy modlitewne wezmą udział w akcji "Polska pod krzyżem".Trzy Lipki (Bielsko-Biała), Kaplicówka (Skoczów), Golgota Beskidów (Radziechowy), Krawców Wierch (Ujsoły), na Hrobaczej Łące (Kozy) i jeszcze w kilku innych punktach naszego regionu w sobotę odbędzie się akcja "Polska pod krzyżem". Będą to spotkania modlitewne w naszej diecezji, ale także w całym kraju.

14 września odbędzie się inicjatywa podobna do akcji "Różaniec do granic", sprzed dwóch lat.

- Jest to inicjatywa przede wszystkim modlitewna - opowiada ks. Sebastian Rucki, dyrektor duszpasterstwa ogólnego diecezji bielsko-żywieckiej. Duchowni zachęcają do tworzenia w sobotę mniejszych grup modlitewnych w swoich parafiach. Posłuchaj.  

- Krzyż jest dla nas znakiem miłości Boga do człowieka, bo na tym krzyżu Jezus Chrystus umarł z miłości do każdego z nas. Na krzyżu dokonało się zwycięstwo nad grzechem, śmiercią, szatanem [...]. Dlatego właśnie przy krzyżu chcemy stanąć, chcemy modlić się Kościół, za Ojczyznę - opowiada dalej ks. Rucki.  
 
O godzinie 11.00 pod krzyżem w Żywcu, pod Grojcem, zostanie odprawiona msza święta pod przewodnictwem ks. biskupa Romana Pindla. Rozpiskę poszczególnych spotkań znajdziecie na stronie kurii.
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: