"Splotek" i "Splotka". Jak będą wyglądać?
fot. MDK w Bielsku-Białej
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

"Splotek" i "Splotka". Jak będą wyglądać?

Miejski Dom Kultury i Instytut Kultury Miejskiej Miasto Splotów ogłosiły konkurs na projekt maskotek dla Bielska-Białej. To w związku z kandydaturą miasta o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich. Technika wykonania pracy jest dowolna. Co ważne, do stworzenia projektu nie można używać sztucznej inteligencji i musi to być praca indywidualna. Maskotka o imieniu "Splotek" reprezentować będzie Bielsko, a "Splotka" - Białą, dlatego w ramach konkursowego zgłoszenia należy przygotować projekt przedstawiający dwie postaci.

Maskotki mają kojarzyć się z „Miastem Splotów” i stanowić nowoczesną interpretacje jego tradycji. Muszą być niepowtarzalne, oryginalne, przyjazne dziecku, łatwe do rozpoznania i zapamiętania. Mają stanowić atrakcyjną pamiątkę - upominek zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Muszą być możliwe do wykonania trójwymiarowego - czytamy w kryteriach oceny. 
 
Projekt maskotek, wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym, należy złożyć w dowolnym domu kultury w Bielsku-Białej (wchodzącym w struktury MDK) do 22 kwietnia.
 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: