Spłonął dom. Strażacy na kwarantannie
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Spłonął dom. Strażacy na kwarantannie

Drewniany dom spłonął wczoraj późnym wieczorem w Zarzeczu w gminie Łodygowice. Jego mieszkańcy zostali wyprowadzenia przez sąsiada. Po akcji gaśniczej 5 osób przebywa na kwarantannie.Strażacy z PSP w Żywcu przyjęli zgłoszenie dotyczące pożaru w Zarzeczu przy ul. Sportowej dokładnie o godz. 21.39.
W płonącym domu były dwie osoby, na szczęście zostały ewakuowane przez sąsiada jeszcze przed przyjazdem strażaków. Później pomocy udzielił im zespół pogotowia ratunkowego.

W trakcie działań dowódca akcji dowiedział się, że osoby, z którymi zetknęli się strażacy zostały poddane kwarantannie - relacjonuje Tomasz Kołodziej ze straży pożarnej w Żywcu. Posłuchaj 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że była to jedna osoba objęta obowiązkową kwarantanną po powrocie do domu z zagranicy. Nie ma jednak objawów zakażenia koronawirusem.

Teraz kwarantannie zostało poddanych dodatkowo jeszcze 5 osób: 3 strażaków ochotników (OSP Zarzecze) oraz dwie inne osoby. Strażacy przebywają w remizie. Czekamy na dalsze instrukcje z sanepidu - dodaje Tomasz Kołodziej.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: