Skończą się problemy mieszkańców centrum miastaAgnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Skończą się problemy mieszkańców centrum miasta

O tym, jak niszczycielskim żywiołem może być woda, mieszkańcy Czechowic-Dziedzic przekonali się w ostatnich latach kilkakrotnie. Jest szansa, że sytuacja wielu z nich się poprawi.Prognozy dłuższych opadów zawsze wywołują strach wśród tych, którzy mają domy na regularnie zalewanych terenach. Wygląda na to, że mniej powodów do zmartwień będzie miało śródmieście. Miasto przekonało PKP PLK do budowy dużego, zbiorczego kolektora burzowego wzdłuż ulicy Kolejowej. Posłuchajcie!
 
-Do przyszłego roku planowane są prace projektowe nowego, blisko dwukilometrowego kolektora - dodaje wiceburmistrz Paweł Mrowiec.

To nie koniec dobrych wiadomości. Sytuacja poprawi się także w Zabrzegu. Tam ulewy mocno dają się we znaki mieszkańcom ulicy Miliardowickiej. Woda spływa z lasu wprost na ich posesje podtapiając domy. Miasto dogadało się z Zarządem Dróg Powiatowych, który do swojego kanału będzie przyjmował deszczówkę, a Lasy Państwowe zobowiązały się do wykonania rowów, które będą odprowadzały wodę do pobliskiej rzeki.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: