Seniorzy ewakuowani. Większość ma koronawirusa
Fot.: stow-aid.pl
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Seniorzy ewakuowani. Większość ma koronawirusa

37 nowych zakażeń w powiecie bielskim. Powodem jest ognisko koronawirusa w ośrodku dla seniorów w Kozach.Zaczęło się od niegroźnej gorączki, wtedy jeszcze nic nie wskazywało na to, że większość podopiecznych ośrodka w Kozach ma koronawirusa. Dziś już wiadomo, że zakażone są 24 osoby w placówce prowadzonej przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Ludziom Starszym „AID”. Kiedy wysoką temperaturę miała już trzecia osoba, zdecydowano o przeprowadzeniu badań pod kątem Covid-19. Posłuchajcie!
 
Zapadła decyzja o ewakuacji seniorów. Podopiecznych z koronawirusem przetransportowano do kilku placówek medycznych, zdrowe osoby do pensjonatu, który tymczasowo się nimi zaopiekuje. Wójt Kóz Jacek Kaliński przyznaje, że cała akcja przeprowadzona została bardzo sprawnie i zakończyła się po 7 godzinach. 
 
Ośrodek prowadzi stowarzyszenie, które opiekuje się starszymi, schorowanymi osobami. Tam oczekują one na pobyt w państwowych domach opieki. 

Tylko ostatniej doby w całym kraju przybyło 809 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To znowu rekord. Najwięcej chorych zdiagnozowano w województwie śląskim - 259. 
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: