Ścięły włosy. Pomogły kobietom po chemioterapiiJoanna WieczorekJoanna Wieczorek

Ścięły włosy. Pomogły kobietom po chemioterapii

Włosy - jeden z atrybutów kobiecości. Fundacja Rak`n`Roll od kilku lat zbiera włosy na peruki dla kobiet po chemioterapii. Swoje włosy oddało także 6 dziewczynek z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Malec (gm. Kęty).Początkowo druhny szukały środków, by wyjechać na obóz. Ścięcie i sprzedaż włosów miało być sposobem na sfinansowanie wyjazdu. Jednak gdy dziewczynki usłyszały, że mogą pomóc innym, postanowiły spakować ścięte warkocze i wysłać do fundacji. Posłuchaj.

W akcji "Daj włos" może wziąć udział każdy, kto ma minimum 25 cm włosów do ścięcia. Co ważne, włosy mogą być farbowane na ciemniejsze kolory, nie mogą być jednak rozjaśniane, ombre ani po hennie.

Na stronie fundacji można znaleźć listę salonów fryzjerskich, w których włosy na peruki dla kobiet po chemioterapii ścinane są za darmo. Posłuchaj.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Malca angażuje się także w wiele innych akcji. Działania zorientowane są głównie wokół aktywności proekologicznej.

Fundacja Rak`n`Roll działa od 2009 roku. Ideą główną jest to, by kobiety chore na raka zaczęły walczyć o swoją kobiecość w chorobie i o to, aby chorować godnie oraz leczyć się świadomiej.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: