Samochód przyszłości. Jak powinien wyglądać?Magdalena StokłosaMagdalena Stokłosa

Samochód przyszłości. Jak powinien wyglądać?

Ponad 70 prac bezpiecznych samochodów przyszłości zostało nadesłanych na konkurs plastyczny przez dzieci z całego powiatu. Są kolorowe, ekologiczne i w całości wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu.Dwa dni zostały do 43. Cieszyńskiego Rajdu Barbórki. To piąta i zarazem ostatnia runda tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Śląska. Weźmie w niej udział sto załóg. Jutro o godzinie 19:00 na rynku w Cieszynie start honorowy i przywitanie zawodników. W tegorocznej edycji 4 ekipy mają szansę sięgnąć po najważniejsze trofeum. Oprócz tradycyjnie wymagających tras na kibiców czeka sporo atrakcji.

Zespołu Szkół Technicznych wraz z Automobil Klubem Cieszyn przygotowali konkurs plastyczny dla dzieci. Bożena Cholewa, dyrektor placówki mówi, że zaangażowały się niemal wszystkie miejscowości powiatu cieszyńskiego. Posłuchajcie!
 
Rywalizacja w 43. edycji "Cieszynki" będzie się toczyć na dwóch odcinkach specjalnych, na terenie gminy Hażlach i Goleszów. Baza zawodów zostanie utworzona w Kaczycach. Stamtąd też zawodnicy będą rozpoczynać sobotnie zmagania.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: