Są wnioski po wypadku śmiertelnymMagda FritzMagda Fritz

Są wnioski po wypadku śmiertelnym

Trzeba wybudować chodnik dla pieszych oraz doświetlić rejonu przystanku autobusowego. To wnioski po śmiertelnym wypadku w Bielsku-Białej. Doszło do niego przy ul. Krzemionki w zeszłym miesiącu, teraz na miejscu zebrał się specjalny zespół.

W wypadku zginął 83-letni pieszy. Jak do tego doszło wyjaśnić ma prowadzone śledztwo. Niezależnie od niego, na miejscu zebrał się tzw. zespół badania przyczyn wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Powołuje go naczelnik wydziału ruchu drogowego policji, a oprócz funkcjonariuszy tworzą go także: biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych oraz przedstawiciele zarządcy drogi i urzędu miasta. Oceniają oni funkcjonowanie organizacji ruchu na feralnym odcinku drogi i sprawdzają, czy nie trzeba poprawić istniejącej infrastruktury.

Tak dzieje się, decyzją komendanta głównego policji od ponad roku. Wcześniej, podobne działania prowadziła tylko policja. „Miejsce kontrolowali funkcjonariusze drogówki, a ewentualne wnioski z takiej lustracji przekazywaliśmy zarządcy drogi”- powiedział nam Krzysztof Stankiewicz, naczelnik wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej. 


Zobacz inne wiadomości tego autora: