Są środki na organizację septycznego bloku operacyjnego i porodowego
fot. arch. Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Są środki na organizację septycznego bloku operacyjnego i porodowego

Ponad 600 tys. złotych dofinansowania trafi do szpitala powiatowego w Pszczynie. To pula uchwalona przez Sejmik dla placówek, które nie dostały dotacji z Unii Europejskiej na walkę z pandemią.Wspomniana pula plus ponad 150 tys. złotych z budżetu powiatu pszczyńskiego - jako wkład własny - zostanie spożytkowane na organizację septycznego bloku operacyjnego i porodowego w szpitalu w Pszczynie.

Jak wymienia rzeczniczka tamtejszego starostwa powiatowego, Marcela Grzywacz, za te środki zakupione zostaną: respirator, kolumna endoskopowa, defibrylator, aparat do znieczulenia, tor wizyjny z wideobronchoskopami, łóżko na OIOM i różne rodzaje kardiomonitorów. Posłuchaj.

Ta pula środków z Sejmiku spłynęła niespodziewanie, dlatego radość jest ogromna. Wcześniej łącznie blisko pół miliona złotych na rzecz szpitala przekazały gminy powiatu pszczyńskiego, za co zakupiono respiratory i agregaty prądotwórcze.

Samorząd powiatowy w tym roku przeznaczy na potrzeby szpitala 2,5 mln złotych (1 mln na bieżącą działalność, 1,5 mln zł na zakup sprzętu i remonty).

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: