Ruszyła produkcja śniegu. Jakie nowości na ten sezon?
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Ruszyła produkcja śniegu. Jakie nowości na ten sezon?

W Szczyrku ruszyło dziś naśnieżanie tras narciarskich.Armatki uruchomiono w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim i na Białym Krzyżu. "Szczyrkowski" chce rozpocząć sezon 13 grudnia. Jak zapewnia Grzegorz Przybyła, dyrektor Szczyrk Mountain Resort, do sezonu przygotowano się dobrze. Spółka przeprowadziła kilka inwestycji, w tym dodatkowe naśnieżanie tras i technologię, która ma zapobiec oblodzeniu lin napędowych kolei. W ubiegłym roku mróz unieruchomił kolej na Zbójnickiej Kopie. Posłuchaj.
 
Kolejna nowość, która dotyczy wszystkich ośrodków w Szczyrku to tak zwane flexi ceny. To ile zapłacimy za karnet zależy od kilku czynników, od tego kiedy kupimy wejściówkę lub jakie będzie obłożenie w danym ośrodku.

- Głównym założeniem projektu "flexi ceny" jest to, aby narciarz lub snowboardzista mógł kupować skipassy online. Mógł je kupować stosunkowo wcześnie i planować sobie sezon. W ten sposób kupować je w najniższej możliwej cenie - opowiada dyrektor marketingu w SMR, Michał Słowioczek. Posłuchaj.
 
Flexi ceny nie tylko w Szczyrku są nowością. To novum także w całym kraju. Rozwiązanie z powodzeniem sprawdza się w kurortach Europy Zachodniej.

Słowacka spółka buduje także na Hali Skrzyczeńskiej restaurację. Podano już jej nazwę to "Kuflonka".

fot. Szczyrkowski Ośrodek Narciarski.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: