Ruch zostanie wstrzymany
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Ruch zostanie wstrzymany

Teraz w Wiśle Czarne obowiązuje wahadło, ustawiono dodatkowe światła. Kierowców czekają niebawem jednak poważniejsze utrudnienia.Trudno jeździ się, od zeszłego roku, kierowcom w Wiśle. Jak wiadomo trwa przebudowa głównej drogi biegnącej przez miasto. To droga wojewódzka 941. Roboty po przerwie zimowej mają zostać wznowione nie wcześniej niż w połowie marca. Choć już można zauważyć na drodze pracowników, którzy przygotowują się do inwestycji. A to nie jedyna trasa w Wiśle, które jest gruntownie remontowana.

Potężna inwestycja, biorąc pod uwagę jej koszty, prowadzona jest przez Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych na ulice Czarne. Obecnie obowiązuje tam ruch wahadłowy, trudno przejechać remontowanym odcinkiem. A będzie jeszcze gorzej. Ze względu na budowę muru oporowego, ruch na tym odcinku ponownie zostanie wstrzymany – zapowiada starosta cieszyński Mieczysław Szczurek. Posłuchaj

Termin zamknięcia drogi dla ruchu nie został jeszcze ustalony. Przypomnijmy, że zgodnie z planem przebudowa ulicy Czarne powinna zakończyć się w maju. To będzie najdroższy remont drogowy w historii powiatu – dodaje starosta cieszyński.

Prowadzone prace utrudniają życie nie tyko mieszkańcom, ale i turystom. W Wiśle Czarne otwarto nowy 4-gwiazdkowy hotel. Powstał w dawnym schronisku PTTK „Dom Turysty „Nad Zaporą”.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: