Rozdawali sadzonki i nasiona
Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Rozdawali sadzonki i nasiona

Fundacja ekologiczna "Arka" wystartowała z kolejną akcją.Członkinie Fundacji "Arka" rozdawały dzisiaj w centrum Bielska-Białej sadzonki i nasiona słonecznika. To wezwanie do tego, byśmy stawiali na różnorodność biologiczną. Dziś jest także jej dzień. Dlaczego słonecznik? Bo jest symbolem wielu światowych działań ekologicznych.

- Z tą bioróżnorodnością nie ma żartów. Już Albert Einstein zwrócił uwagę, że jeżeli wyginie ostatnia pszczoła to przyjdzie w szybkim czasie - czas na nas. Badacze biją na alarm, że ta bioróżnorodność się kurczy. Industrializacja, ogromne miasta, które zabierają powierzchnię przyrodzie. My sami też ją zabieramy, bo zamieniamy nasze ogródki w pustynie - opowiadała Alicja Fober z "Arki". Posłuchaj.

Receptą na to jest zakładanie kwietnych łąk. Wcześniej jednak warto zrezygnować z częstego koszenia trawy wokół naszych domów. Powinniśmy odejść od mody na trawniki jak na polu golfowym. Tak krótka trawa sprawdza się w klimacie chłodnym i wilgotnym - nie u nas.

"Arka" zachęca do zakładania własnych ogrodów. Jak podkreślają członkowie fundacji, to świetny pretekst do rozmów o tym: czym się karmimy? Do czego służy nam jedzenie? Co to jest rolnictwo przemysłowe i w jaki sposób niszczy środowisko naturalne?

Akcja "SiejeMY słońce" zostanie podsumowana we wrześniu, podczas Święta Słonecznika.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: