Rodzice: nie ma miejsca dla naszych dzieciIzabela JanoszekIzabela Janoszek

Rodzice: nie ma miejsca dla naszych dzieci

Chcą, by w szkole w ich miejscowości dzieci mogły się uczyć aż do VIII klasy. Rodzice z Zasola przyszli na sesję Rady Miejskiej w Brzeszczach.Gdzie nasze dzieci będą uczyć się od września? Pytają rodzice dzieci z Zasola i natychmiast odpowiadają, że nie chcą, by dojeżdżały do szkół w sąsiednich miejscowościach i uczyły się w nich na zmiany, do późnych godzin popołudniowych. Mają swoją szkołę. Tyle, że w niej obecnie nauka może odbywać się jedynie do IV klasy. Piąta klasa ma zajęcia... w strażnicy.

Starsze dzieci muszą natomiast jeździć do sąsiednich podstawówek. Najczęściej do Skidzinia. Z perspektywy rodziców, problemem są lokatorzy trzech mieszkań znajdujących się w budynku szkoły. Te mieszkania można byłoby zaadaptować na klasy i problem byłby rozwiązany - mówią zasolanie.Posłuchaj

Osoby, które mieszkają w budynku szkoły w Zasolu mają do tego prawo. Jednak poprzednie władze gminy proponowały im w zamian mieszkania komunalne. Oferta nie została przyjęta.

A jakie decyzje podejmie obecny samorząd Brzeszcz? W czwartek w budynku szkoły w Zasolu odbędzie się wyjazdowe posiedzenie komisji edukacji.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: