Robert Biedroń przyjedzie do Bielska-Białej?Magda FritzMagda Fritz

Robert Biedroń przyjedzie do Bielska-Białej?

Czy na liście Wiosny do Parlamentu Europejskiego w województwie śląskim znajdą się bielszczanie? W centrum Bielska-Białej pojawili się członkowie stowarzyszenia Roberta Biedronia. W pierwszym dniu  kalendarzowej wiosny rozdawali przechodniom nasiona nasturcji. Zbierali podpisy pod listami do Parlamentu Europejskiego i namawiali do wzięcia udziału w majowych wyborach. 

"Byliśmy pełni entuzjazmu, kiedy wchodziliśmy do Unii Europejskiej. Dzisiaj ten głos jest zagłuszany przez eurosceptyków i osoby nacjonalistyczne. Czas to zmienić"- mówi Anita Ziegler-Chamielec, pełnomocniczka zarządu Wiosny Roberta Biedronia. Wiosna chce podnieść frekwencję w majowych wyborach. "Silny głos Polski w Europie jest dla nas ważny". Posłuchajcie. 

Nazwiska liderów wszystkich krajowych list Wiosny mamy poznać w najbliższą sobotę podczas konwencji stowarzyszenia w Warszawie. Całą listę w okręgu nr 11 powinniśmy poznać na konwencji w Katowicach, którą zaplanowano na 26 marca. Niewykluczone, że Robert Biedroń przyjedzie do Bielska-Białej w czasie kampanii wyborczej.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: