Rewitalizują górę. Zbudują też staw
fot.: anrychow.eu
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Rewitalizują górę. Zbudują też staw

Jedno ze wzniesień Beskidu Andrychowskiego zostanie... zrewitalizowane. Chodzi o Pańską Górę w Andrychowie. Las tam rosnący to park miejski.Teren góry ma być odpowiednio zagospodarowany, a Staw Anteckiego, z którego kiedyś woda była dostarczana do pobliskiego młyna, zostanie wybudowany na nowo. Powstanie zbiornik wodny, a wokół tereny rekreacyjne, ze ścieżką spacerową i rowerową. Do tego dwa pomosty oraz dwie strefy rekreacji, w tym jedna dla dzieci. Wszystko w ramach rewitalizacji Pańskiej Góry.

- Staw i jego otoczenie ma być gotowe do końca tego roku. W przyszłym będziemy zagospodarowywać teren Pańskiej Góry, w parku powstaną ścieżki spacerowe, ławeczki, oświetlenie, miejsca do leżakowania. Ten teren zmieni się zupełnie, będzie przyjazny dla mieszkańców i turystów - mówi burmistrz Andrychowa Tomasz Żak. Posłuchaj
  
W dolnej części Pańskiej Góry znajduje się zniszczony obecnie sad. Część drzew owocowych zostanie w nim wyciętych, będą nasadzone nowe drzewa. W planach jest także odnowienie łąki.

Cały park ma być oświetlony i objęty monitoringiem. Inwestycja współfinansowana jest z funduszy unijnych. Całość ma kosztować 19 mln, z czego prawie 12 mln pochodzą z budżetu Unii Europejskiej.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: