Remont droższy niż zakładano. I to o wiele droższy
fot. arch.
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Remont droższy niż zakładano. I to o wiele droższy

Nie 40 mln złotych a 50 trzeba będzie wydać na remont kąpieliska "Panorama". Dowiadujemy się tego z odpowiedzi na interpelację radnego Konrada Łosia.Remont kąpieliska "Panorama" droższy o 10 mln zł. Wiceprezydent Bielska-Białej Piotr Kucia odpowiedział na interpelację radnego Konrada Łosia. I z tej odpowiedzi dowiadujemy się, że szacunkowa wartość robót budowlanych wynosi niespełna 50 mln, co jest kwotą znacznie wyższą od pierwotnie zakładanej (40 mln).

Kwota została przytoczona na podstawie "zaktualizowanych kosztorysów inwestorskich". Samorządowi na remont "Panoramy" przydzielono 25 mln złotych z Polskiego Ładu. Na naszej antenie prezydent miasta zapewniał, że zadanie będzie realizowane.

Zmodernizowane kąpielisko do użytku oddane zostanie w czerwcu 2023 roku. Taki jest plan - zaznaczmy. Jak informuje Piotr Kucia, aktualnie przygotowywana jest dokumentacja umożliwiająca wszczęcie procedury wyłonienia wykonawcy dla robót budowlanych.

Obiekt wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków. Zakres ochrony obejmuje dwa baseny, wieżę do skoków, budynek główny z dawnymi kabinami szatniowymi, tarasy ziemne i rzeźbę pływaczki. 
 


Zobacz inne wiadomości tego autora: