Ratują życie w każdych warunkach
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Ratują życie w każdych warunkach

Bielskie Pogotowie Ratunkowe ponownie organizatorem zimowych mistrzostw.Najlepsze ekipy zameldują się w naszym regionie w ostatnim tygodniu stycznia. Jak zdradza szef jednostki, Wojciech Waligóra, cała baza mieścić się będzie w hotelu w Bystrej. XV Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym to 40 załóg z Polski i trzy z Ukrainy. Rywalizacja rozpocznie się od zadań nocnych na terenie Bielska-Białej.

- Tak jak co roku [...], czyli zaliczamy biegi sprawnościowe, zaliczamy kilka elementów edukacyjnych, piszemy testy. To planujemy zakończyć 28 [stycznia - red.] w godzinach nocnych - zdradza szef pogotowia.

Mieszkańcy regionu również będą mogli oglądać zmagania ratowników podczas aranżowanych sytuacji. Trudność polega na tym, że dotyczy to tylko konkurencji w górach i poszczególnych punktów w schroniskach na Dębowcu, Szyndzielni i Klimczoku. Te konkurencje rozegrane zostaną w środę, 29 stycznia. Posłuchaj.

Pracownicy jednej z firm z Bielska-Białej także wezmą udział w Mistrzostwach, będą pozorantami. Duża konkurencja również rozegrana zostanie w bielskiej straży miejskiej i będzie to ostatni etap rywalizacji. W organizację zawodów zaangażowanych jest aż 150 ratowników bielskiego pogotowia, bez ich pomocy nie byłaby możliwa organizacja konkurencji.

XV Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym odbędą się od 28 do 31 stycznia.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: