Ratownicy na... torze kartingowym
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Ratownicy na... torze kartingowym

Od konkurencji na torze kartingowym rozpoczęły się XV Zimowe Mistrzostwa Ratowników Medycznych. Kolejny rok z rzędu ich gospodarzem jest Bielskie Pogotowie Ratunkowe. Dziś i jutro ekipy karetek zobaczycie na ulicach powiatu.Już są, i już rozpoczęli zmagania. 40 załóg ratowników medycznych (w tym trzy zagraniczne) przyjechało do powiatu bielskiego sprawdzić swoją wiedzę w teorii i praktyce, podczas aranżowanych sytuacji. Bazą dla nich na te trzy dni jest hotel w Bystrej. Zaczęło się od konkurencji sprawdzającej umiejętności kierowców karetki, później bieg na 10. piętro z ciężkim plecakiem, w którym jest sprzęt do ratowania życia. Finisz nocnych konkurencji przy jednostce straży pożarnej w Wapienicy.

Łukasz Skrzyczyński i Mateusz Walczak z zespołu ratownictwa z Kalisza, w Mistrzostwach na terenie pow. bielskiego biorą udział po raz kolejny. Co im daje uczestnictwo w tych zawodach? Posłuchaj.

Podczas konkurencji ratownicy sprawdzają swoje umiejętności w trzyosobowych drużynach. Dziś w ciągu dnia zadania w górach. Sędzia tych zawodów oraz ratownik bielskiego pogotowia, Konrad Suchodolski powiedział nam, że to będą trudne konkurencje. Posłuchaj.

Dokładna lista zadań nie jest znana, to tajemnica. Udało nam się dowiedzieć, że konkurencje rozgrywane będą także w bielskiej straży miejskiej, jeszcze dziś wieczorem, i na terenie jednego z zakładów. Podsumowanie mistrzostw jutro późnym popołudniem.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: