PSZOKi ograniczają działalność
fot.:
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

PSZOKi ograniczają działalność

Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Bielsku-Białej oraz Żywcu zmnieniają zasady działalności. Z powodu pandemii koronawirusa.PSZOK w Żywcu będzie czynny teraz dwa razy w tygodniu, we wtorki i w środy. To w związku z wieloma potwierdzonymi przypadkami zachorowań w kraju na chorobę wywołaną koronawirusem. "Zwracamy się z apelem do mieszkańców aby w miarę możliwości ograniczyć dowóz odpadów na PSZOK. Mamy skąpe zasoby ludzkie do przyjmowania tych odpadów" – mówi prezes spółki Beskid Jerzy Kliś. Posłuchaj

PSZOK w Żywcu będzie teraz czynny wyłącznie we wtorki od godz. 8.00 do 15.00 i w środy od 10.00 do 17.00. Odbiór odpadów z posesji prywatnych nie zostaje wstrzymany. Wszystkie zbiórki będą się odbywały zgodnie z obowiązującym harmonogramem. Spółka Beskid zawiesiła natomiast osobistą obsługę klientów. Kontakt z jej pracownikami będzie możliwy już tylko drogą elektroniczną, telefoniczne lub za pośrednictwem tradycyjnej poczty.
 
Ogranicza swoją działalność również PSZOK w Bielsku-Białej. Na teren Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wpuszczany będzie 1 samochód, dopiero po jego obsłużeniu wjechać będzie mógł następny – informuje prezydent Bielska-Białej.
Jak przyznaje Jarosław Klimaszewski, to zapewne wydłuży czas oczekiwania, ale wprowadzenie takich środków ostrożności jest konieczne, by zapewnić bezpieczeństwo pracownikom.   
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: