Przyznano tytuł  "Samorządowca Podbeskidzia"
Magda FritzMagda Fritz

Przyznano tytuł "Samorządowca Podbeskidzia"

Jako dowód, że samorząd jest także dla młodych. Radosław Ostałkiewicz, wójt gminy Jaworze otrzymał honorowy tytuł "Samorządowca Podbeskidzia 2017".Wyróżnienie przyznało stowarzyszenie Niezależni.BB, a jego wyboru dokonuje kapituła, w skład której wchodzą osoby z doświadczeniem publicznym, ale nie pełniące obecnie żadnych funkcji i nie zaangażowane politycznie. Są to: były wojewoda bielski i poseł OKP, mecenas Andrzej Sikora jako przewodniczący, były wojewoda bielski i poseł Mirosław Styczeń, byli prezydenci Bielska-Białej Krzysztof Jonkisz i Zbigniew Leraczyk oraz były starosta cieszyński Witold Dzierżawski.

Radosław Ostałkiewicz, mimo młodego wieku (ciągle jest jeszcze przed 40!) zdążył być już wicewójtem w Jaworzu i obronić doktorat. Odmówił przyjęcia podwyżki pensji, zaproponowanej przez radnych. Umiejętnie korzysta z nowoczesnych mediów w komunikacji z mieszkańcami.
Takie jest uzasadnienie przyznania wyróżnienia.

"Budowa samorządu terytorialnego w niepodległej Polsce to jedno z najważniejszych dokonań
"- mówił poseł do Parlamentu Europejskiego Kazimierz Michał Ujazdowski, który wręczał wyróżnienie. Posłuchajcie. Zdaniem europosła w samorządzie ważny jest wpływ opinii publicznej oraz transparentność działań władz miasta, czy gminy. "Samorząd powinien mieć zdolność do własnej krytyki"- mówi Ujazdowski.

Nominowanych do nagrody było czterech. Oprócz laureata także Michał Bieniek sołtys Ochab, Joanna Kostecka- przewodnicząca Rady Osiedla Bielsko-Południe oraz Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic. 

"Dla mnie to był wielki szok. Pierwszy raz, gdy zostałem nominowany do tego tytułu, a drugi wczoraj gdy zostałem laureatem. W tak doborowym towarzystwie po prostu nie czuję się godnym tego tytułu"- powiedział naszej redakcji wójt Jaworza.

foto: Fb/ Ostałkiewicz organizuje dla młodzieży Grę o Tron Jaworza

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: