Przyjedzie armia. Potrzebne posiłki i noclegiIzabela JanoszekIzabela Janoszek

Przyjedzie armia. Potrzebne posiłki i noclegi

Armia ludzi rozpocznie prace, prawdopodobnie, już końcem tego roku na terenie Czechowic-Dziedzic i Zabrzega, a także Goczałkowic.Inwestycja na ogromną skalę prowadzona będzie na kolejowych szlakach. PKP PLK przygotowują się do gruntownej modernizacji kolejnych odcinków linii: Katowice - Żywiec, Katowice - Wisła i Zebrzydowice - Trzebinia.

Prace będą przeprowadzane na terenie Czechowic-Dziedzic i Zabrzega (Ochodzy), a także sąsiednich Goczałkowic. Zakres inwestycji obejmuje nie tylko wymianę torów i sieci trakcyjnej, ale również przebudowę urządzeń sterowania ruchem kolejowym, modernizację stacji kolejowej i peronów oraz budowę nowego tunelu. Wszystko na najwyższym poziomie i za ogromne pieniądze - koszt inwestycji przekroczy 1 miliard 700 mln zł.

Na gminnych drogach należy spodziewać się dużego ruchu. Musimy zapewnić dojazd do torowisk samochodów z materiałami budowlanymi - zapowiada burmistrz miasta. Przyjedzie także ponad 1.000 pracowników. Trzeba będzie zapewnić im posiłki oraz noclegi. Niektórzy z rodzinami przeprowadzą się do Czechowic na najbliższe 4 lata - mówi Marian Błachut. Posłuchaj

Jeśli pogoda pozwoli, inwestycja na kolei ruszy już końcem tego roku. Potrwa do 2023 roku.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: