Przebudowa drogi ruszyła!Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Przebudowa drogi ruszyła!

Rozoczęła się przebudowa najbardziej dziurawej drogi w Czechowicach-Dziedzicach. Rano robotnicy rozstawili znaki zakazujące ruchu na ulicy Falistej.Mieszkańcy ulicy Falistej na tę przebudowę czekali od kilkunastu lat. Na ich drodze nie trzeba było ustawiać znaków ograniczających prędkość, ze względu na ogromne dziury i nierówności. By nie uszkodzić sobie samochodu, Falistą należy jechać nie szybciej niż 20 kilometrów na godzinę!
Na tym kłopoty mieszkańców się nie kończą. Po kilkudniowych opadach deszczu ludzie zamieszkali w dolinie te ulicy są, systematycznie, zalewani. Woda wdziera się nie tylko do piwnic, ale nawet do mieszkania domu najniżej położonego. Obecna kanalizacja deszczowa nie zdaje egzaminu. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy łatwo było wskazać - studzienki na Falistej są położone wyżej niż jezdnia.

Dzisiaj rozpoczyna się generalna przebudowa drogi. Jej nawierzchnia zostanie wymieniona, nowe chodniki zamienią te pamiętające czasy PRL-u. Prace obejmą też regulację spływu wód poprzez nie tylko budowę nowej kanalizacji deszczowej, ale też odpowiednią niwelację terenu. Studzienki będą znajdowały się poniżej asfaltu, tak by woda mogła do nich spływać. Pracy jest dużo, to najbardziej dziurawa droga w mieście – przyznaje jeden z robotników. Posłuchaj

Ulica Falista została dziś zamknięta dla ruchu. Przejechać drogą będą mogli tylko mieszkańcy, ale nie będzie to należało do łatwych zadań. Przebudowa Falistej zakończy się dopiero jesienią przyszłego roku.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: