Propozycja na świętowanie 100 lat!Magda FritzMagda Fritz

Propozycja na świętowanie 100 lat!

Jeśli nie macie pomysłu, jak świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości to podpowiadamy. Najlepiej zrobić to... śpiewająco!„Niepodległa do hymnu”- do tej ogólnopolskiej akcji włączają się także miasta i gminy z Podbeskidzia. W niedzielę 11 listopada w samo południe zostanie wyśpiewany Mazurek Dąbrowskiego.

W Bielsku-Białej odbędzie się to na schodach miejskiego Ratusza. Jak mówi Jerzy Pieszka, naczelnik wydziału kultury i sztuki magistratu do wspólnego śpiewania przyłączyć może się każdy chętny. Wystarczy pojawić się na pl. Ratuszowym przed godz. 12:00. Będzie podkład muzyczny i wsparcie chórzystów. Posłuchajcie. 

Hymn Polski wyśpiewają także na rynku w Żywcu, oczywiście w niedzielę w samo południe. O tej porze "Mazurka Dąbrowskiego" będzie można usłyszeć także w Meksyku, Kanadzie, na Węgrzech, w Irlandii, Indonezji i Japonii.

W Bielsku-Białej uroczysty nastrój będzie można poczuć już jutro. Narodowe śpiewanie pieśni patriotycznych organizuje bielskie Liceum Ogólnokształcące KTK. Wszystkich chętnych zaprasza na Stary Rynek w najbliższy piątek o godz. 12:00. Całość potrwa godzinę.


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: