Prezydent z wotum zaufania. Nie wszyscy byli ZA
Magda FritzMagda Fritz

Prezydent z wotum zaufania. Nie wszyscy byli ZA

Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski z wotum zaufania. Od głosu wstrzymało się 9 radnych z klubu PiS.Prawie 3 godziny trwała dyskusja nad "Raportem o stanie Bielska-Białej za rok 2018" To nowość wprowadzona przez ustawodawcę. Radni pytali m.in. o remedium na sytuację demograficzną miasta- bielszczan ubywa, szczególnie osób w wieku produkcyjnym, przybywa za to seniorów. W ostatnich latach z miasta wyprowadziło się prawie 8,5 tysiąca ludzi. Posłuchajcieprezydenta Klimaszewskiego. 

Z prawie 260-stronicowego raportu dowiemy się m.in., że spółki miejskie zajmujące się sportem przynoszą straty, że miasto w gospodarce odpadami realizuje wymagany poziom 30-proc. recyclingu, a ilość bielszczan systematycznie spada. Jedno jest pewne- finanse miejskie są w dobrej kondycji. 

ZA wotum zaufania głosowali radni Niezależnych.BB. Dlaczego? Mówi Małgorzata Zarębska ze stowarzyszenia. Posłuchajcie. 

Nikt nie zagłosował PRZECIW wotum zaufania. Od głosu wstrzymali się radni klubu PiS. Dlaczego? wyjaśniał to Przemysław Drabek, przewodniczący klubu. Posłuchajcie. 


Nowe przepisy są takie, że jeśli 2 razy z rzędu wójt/burmistrz/prezydent nie otrzyma wotum zaufania, to może dojść do referendum w sprawie odwołania takiego samorządowca.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2

Nagranie 3Zobacz inne wiadomości tego autora: