Prezydent powinien przeprosić?
Magda FritzMagda Fritz

Prezydent powinien przeprosić?

„Władze Bielska-Białej powinny przeprosić mieszkańców za zamieszanie z izbą przyjęć Beskidzkiego Centrum Onkologii- Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II”- uważa Przemysław Drabek, wiceprzewodniczący rady miejskiej po tym, jak dyrekcja placówki wycofała się z pomysłu zastąpienia izby Punktem Obsługi Pacjenta. Organem prowadzącym szpitala jest miasto. Posłuchajcie

Przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości złożył wniosek w czasie komisji zdrowia w minionym tygodniu o pilne spotkanie przedstawicieli organów prowadzących bielskie placówki służby zdrowia, którymi są: prezydent miasta, starosta powiatu bielskiego i marszałek województwa śląskiego. Jego zdaniem mają oni możliwości rozwiązania tego typu sytuacji. 

Drabek zastanawia się, czy nie ma podstaw do rozważenia rozdzielenia obu placówek: szpitala miejskiego i "onkologa", które zostały połączone w jeden organizm kilka lat temu po przekazaniu miastu BCO przez starostwo powiatowe. "Przy łączeniu tych jednostek chodziło o to, żeby rozwijać onkologię, ale nie kosztem szpitala miejskiego"- mówił na konferencji prasowej. 

Przypomnijmy, tuż przed Bożym Narodzeniem dyrektor szpitala poinformował, że izba przyjęć zostanie zawieszona bo brakuje lekarzy. Planował zastąpić ją Punktem Obsługi Pacjenta. Śląski oddział NFZ wezwał placówkę do kontynuowania pracy izby przyjęć, grożąc skutkami finansowymi. Sprawą zajmowały się władze Bielska-Białej oraz komisja zdrowia rady miejskiej. W miniony piątek dyrektor lecznicy wycofał się ze swojego pomysłu.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: