Premier w kawiarni
fot.: Fb Mateusz Morawiecki
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Premier w kawiarni

Kampania wyborcza na ostatniej prostej. Stąd mnóstwo w ostatnim czasie konferencji prasowych, briefingów, spotkań polityków z dziennikarzami i z samymi wyborcami. Szef rządu Mateusz Morawiecki pojawił się dziś między innymi w Bielsku-Białej.W kawiarni charytatywnej prowadzonej przy ulicy Głębokiej w Białej spotkał się z seniorami. Oprócz nich, w małej kawiarence byli też najważniejsi politycy PiS-u z naszego miasta: wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed oraz minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda. Był wicewojewodaśląsk  Jan Chrząszcz, a z sąsiedniego powiatu pszczyńskiego przyjechał poseł Grzegorz Gaża.
 
Najpierw premier wręczył seniorom róże. Później przy zastawionych ciastem stołach Mateusz Morawiecki rozmawiał z tymi, którzy są bywalcami kawiarenki wspieranej z ministerialnych funduszy. A na koniec te rozmowy krótko zrelacjonował obecnym na miejscu dziennikarzom.
 
- [Seniorzy – dod. red.] doceniają takie miejsca jak to i naszą politykę. Politykę z jednej strony wsparcia finansowego. To są te najwyższe waloryzacje, to jest emerytura bez podatku do 2,5 tys. zł miesięcznie, to jest trzynasta emerytura i czternasta, która we wrześniu trafia na konta emerytów. Ale to jest również wszystko to, co wiąże się z naszym życiem kulturalnym, materialnym i duchowym. A więc takie miejsca jak to – mówił premier  Morawiecki wskazując na działalność kawiarenki, która oferuje seniorom różnorodne zajęcia oraz wyjazdy integracyjne. Posłuchaj
 
- W tym miejscu - mogę powiedzieć - czujecie się państwo bardzo dobrze, znakomicie. Tak przynajmniej usłyszałem – konkludował premier, a jego słowa spotkały się z oklaskami obecnych na sali. Posłuchaj
 
Mateusz Morawiecki podkreślał, że jeśli tak zdecydują wyborcy, rząd Prawa i Sprawiedliwości będzie swoją politykę senioralną kontynuował.

 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: