To koniec świata!
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

To koniec świata!

To będzie kino plenerowe na końcu świata! A koniec świata na Żywiecczyźnie zlokalizowany jest w... Koszarawie.To gmina położona na krańcu powiatu żywieckiego, w sąsiedztwie powiatu suskiego. Urokliwa, ale zapomniana. Mieszkańcy narzekają, że niewiele się w niej dzieje, a oferta kulturalna jest uboga. W najbliższe wakacje to się jednak zmieni! Mówi Konrad Kubies. Posłuchaj

Fundacja Energia Społeczna planuje zorganizowanie kina plenerowego w Koszarawie. Pokazy odbędą się w lipcu i w sierpniu, a we wrześniu zostaną zorganizowane warsztaty filmowe. Wszystko to możliwe będzie dzięki grantowi z programu „Działaj Lokalnie”.

W Żywcu rozdano 13 grantów o łącznej wartości 55 tys zł. Stowarzyszenia, organizacje i grupy nieformalne z 7 żywieckich gmin będą przez najbliższe miesiące realizowały swoje autorskie projekty na rzecz lokalnej społeczności.

Na przykład w Czernichowie nauczyciel gry na gitarze Mateusz Klein wraz z uczniami nakręci promujący gminę film "z lotu ptaka". Posłuchaj

Ze względu na ograniczenia prawne, w filmie nie zostanie uwieczniona elektrownia na górze Żar czy też zapory wodne. Na szczęście, miejsc wartych sfilmowania w gminie nazywanej „Małą Szwajcarią” nie brakuje.

Dodajmy, że granty na realizację pomysłów mieszkańców - w ramach programu „Działaj Lokalnie” - przyznaje Żywiecka Fundacja Rozwoju.

 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: